Dlaczego chętnie korzysta się z usług przeprowadzkowych?

przeprowadzki

Do krajów, które Polacy chętnie wybierają, przeprowadzając się, należą między innymi Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania. W ostatnich latach można jednak zauważyć wzrost zainteresowania powrotem do kraju ojczystego. Jak poinformowała jedna z firm przewozowych, aż 77% zleceń przeprowadzkowych pomiędzy innymi nacjami dotyczyła powrotu do Polski.

Niedrogie przeprowadzki w Warszawie

przeprowadzki Obecnie znacznie chętniej Polacy wyprowadzają się do innych województw. Popularnością cieszy się województwo mazowieckie (27,1%) oraz pomorskie (12,8%). Czy jest to korzystna informacja dla przedsiębiorstw transportowych? Polacy od lat migrują, korzystając z usług firm przewozowych. Przedsiębiorstwa otrzymują znacznie większą zapłatę za przewóz mienia za granicę niż na terenie kraju – różnica kształtuje się na poziomie kilku tysięcy na jednym zleceniu. Nie ma zatem cienia wątpliwości, że przeprowadzki międzynarodowe są o wiele bardziej zyskowne dla firm niż te krajowe. Niemniej jednak drugie z nich nie zostają w tyle. Osoby zmieniające swój adres zamieszkania chętnie i często korzystają z usług przedsiębiorstw z kilku, dość zrozumiałych powodów. Firmy organizujące przeprowadzki przede wszystkim dysponują pojazdami, które umożliwiają łatwy, szybki i bezpieczny przewóz towarów. Dla osoby prywatnej zapakowanie kanapy, lodówki czy szafy może być niemożliwe i nieopłacalne.

przeprowadzki Co więcej, często firmy przeprowadzkowe zapewniają przeniesienie mebli, zapakowanie ich i zabezpieczenie, a także wniesienie do innego budynku, nawet na wyższe kondygnacje. Jest to komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą dźwigać ciężkich przedmiotów. Niemniej jednak, firmy przeprowadzkowe muszą się czymś wyróżniać na tle konkurencji, aby chętniej korzystało się z ich usług. Właśnie dlatego uruchomione zostały dodatkowe usługi obejmujące przechowanie mienia, sporządzenie umowy ubezpieczenia ładunku i wiele innych. Chcąc zatem chociażby zorganizować przeprowadzki w Warszawie – tanio i dobrze – warto zwrócić uwagę na zakres usług oferowanych przez firmę w danym wariancie. Warto, by firma umożliwiała indywidualne dopasowanie oferty, aby nie musieć płacić za usługi, których się nie potrzebuje.

Według raportu z aż 26 tysięcy zleceń przykładowego przedsiębiorstwa przewozowego wynika, że cena przeprowadzek w 2019 roku wynosiła kolejno około 600 złotych w przypadku przewozu mienia na terenie kraju oraz 2200 za wyprowadzkę z Polski i tyle samo za powrót. Obecnie ceny mogą być już nieco inne, jednak w wygodny sposób można oszacować koszta, kontaktując się z wybraną firmą i prosząc o indywidualną wycenę.

Dlaczego chętnie korzysta się z usług przeprowadzkowych?
Przewiń do góry