Jak bezpiecznie przewieźć meble podczas przeprowadzki?

transport mebli

Podczas przeprowadzki często dochodzi do zagubienia rzeczy czy zniszczenia mebli, przez co często nie przynoszą one pozytywnych odczuć. Cały swój dobytek trzeba spakować, a następnie rozpakować, a do tego kłopot z transportem zwłaszcza mebli.

Transport mebli łatwy do znalezienia

transport mebliNiestety często ulegają one uszkodzeniu, obiciu, porysowaniu, a nawet połamaniu. Na szczęście istnieje sposób by ukochane meble bezszkodowo przeżyły podróż. Przede wszystkim musimy zapewnić im odpowiedni transport. Posiadając wyposażenie, które może nam jeszcze długo posłużyć nie warto pakować go do samochodu osobowego. To najprostszy sposób na ich zniszczenie. Upychanie i przymierzanie szaf i kanap do samochodu zawsze kończy się ich porysowaniem i obtłuczeniem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy transportowej czy też wynajem auta dostawczego. Z pewnością firm przewożących meble czy wynajmujących auta do przeprowadzki nie brakuje w dużych miastach np. transport dużych mebli w Gdańsku to usługa, którą znajdziemy bez problemu. Oczywiście meble nie mają szans bezpiecznie dojechać jeżeli odpowiednio ich nie przygotujemy do transportu.

transport mebliOpróżnienie szuflad i półek jest oczywistością i koniecznością przy przewozie. Poza tym dobrze jest rozkręcić ruchome elementy mebli typu drzwiczki oraz wyjąć szuflady, dobrze jest także odkręcić wystające klamki i uchwyty. Ważne jest by odpowiednio zabezpieczyć śrubki i inne drobne elementy mebli. Dobrym sposobem na to jest umieszczenie ich w woreczkach strunowych. By ich nie pomieszać i nie zastanawiać się przy skręcaniu mebli, które śrubki trzeba użyć, warto woreczki od poszczególnych elementów przykleić taśmą do powierzchni mebla, z którego zostały one odkręcone bądź podpisać markerem na folii, z którego mebla zostały one wyjęte. Śrubek od odkręconych części nie powinno zostawiać się w meblach, gdyż mogą one nie tylko wypaść i pogubić się, ale także skaleczyć osoby przenoszące meble. Natomiast najlepszym zabezpieczeniem dla kantów meblowych jest folia stretch, w którą należy się wyposażyć przed przeprowadzką. Owijając w nią w całości meble, możemy być pewni, że nie ulegną one porysowaniu oraz obtłuczeniu. Przed przeprowadzką, dobrze jest zaplanować w jaki sposób będziemy znosić meble, dokonać niezbędnych pomiarów, czy szafa bądź kanapa zmieszczą się w drzwiach, bądź korytarzu.

W ten sposób unikniemy komplikacji podczas załadunku, a także zmniejszymy ilość manewrów, które są dodatkowym zagrożeniem dla kondycji naszych mebli. Pamiętajmy również o tym, by zabezpieczyć je podczas przewozu np. specjalnie do tego przeznaczonymi pasami transportowymi.

Jak bezpiecznie przewieźć meble podczas przeprowadzki?
Przewiń do góry