Kamera do samochodu – podstawy bezpieczeństwa

kamera do samochodu

Na drodze w ciągu dnia dochodzi do setek kolizji, wypadków i incydentów z udziałem osób trzecich. W wielu przypadkach kierowcy samochodów posądzani są o spowodowanie stłuczki lub wymuszenie pierwszeństwa, szczególnie na przejściach dla pieszych. W wielu przypadkach takie sprawy potrafią skończyć się w sądzie i ciągnąć latami z niekorzyścią dla kierującego.

Dobrze działająca kamera samochodowa

kamera do samochoduJest jednak sposób, aby uniknąć takich sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup rejestratora jazdy do pojazdu, bez względu na to, ile kilometrów dziennie się pokonuje. Kamera samochodowa potrafi uchwycić wydarzenie i bardzo często staje się dowodem w sprawie kolizji. Urządzenie staje się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców, dzięki czemu w łatwy sposób policja jest w stanie zidentyfikować sprawcę. Na rynku dostępne są produkty w różnych cenach, przez co inne są też ich parametry. Można wyróżnić rejestratory montowane na szybę lub lusterko wsteczne – te drugie są znacznie trudniejsze do zauważenia z zewnątrz i nie utrudniają jazdy. Kamera do samochodu w atrakcyjnej cenie wbrew pozorom może działać dobrze.

kamera do samochoduPrzykładowy produkt za około 100 złotych rejestruje zarówno obraz, jak i dźwięk w maksymalnej rozdzielczości nawet do 720p. Ma szeroki kąt widzenia i detekcję ruchu, a oprócz tego automatycznie rozpoczyna nagrywanie i nadpisuje starsze nagrania, jeżeli skończy się miejsce. To produkt podstawowy, który nie kosztuje wiele, a może w wielu przypadkach oszczędzić sporych problemów. Dla osób chcących nagrywać obraz z jazdy w wysokiej jakości polecane są kamery sięgające nawet około 1500 złotych. Można je spotkać w zestawach z tylną kamerką, którą montuje się do tablicy rejestracyjnej pojazdu. Takie urządzenia nawet przy niemalże zerowej widoczności – są w stanie zapisać obraz w dobrej, płynnej jakości i prawidłowej barwie. Bardzo często droższe modele wzbogacone są w ciekawe funkcje jak na przykład powiadomienia o fotoradarach, tryb parkingowy (z czujnikiem uderzenia), sensory przeciążeniowe (na wypadek awaryjnego hamowania) czy przesłony, pozwalające na bezproblemowe odczytanie detali (np. tablic rejestracyjnych). Każdy kierowca, zarówno samochodu osobowego, jak i ciężarowego, powinien wyposażyć się, chociażby w najprostszą kamerkę samochodową.

Czasami warto wydać nieco więcej pieniędzy i cieszyć się świetną jakością obrazu, jeśli jednak ktoś nie może pozwolić sobie na taki zakup – może zainwestować w produkt za kilkadziesiąt złotych. Niektóre detale mogą być słabiej widoczne, jednak moment wypadku lub kolizji będzie zarejestrowany. Nagranie przekazane policji znacznie szybciej rozwiąże ewentualne wątpliwości co do sprawcy zdarzenia.

Kamera do samochodu – podstawy bezpieczeństwa
Przewiń do góry