koszt budowy myjni

Koszt budowy myjni – czyli czy warto inwestować w ten biznes

Inwestowanie w myjnie bezdotykowe w ostatnim czasie stało się dość ciekawą alternatywą. Teoretyczny przychód z takiej myjnie to według szacunków jakieś 5-10 tys. za jedno stanowisko, a zapotrzebowanie na tego typu punkty nadal rośnie, a co za tym idzie można szacować ze średni zysk miesięczny powinien jeszcze wzrosnąć.

Budowa myjni nie jest tania

koszt budowy myjniI to własnie skłania wiele osób do podjęcia się takiej inwestycji. Należy się jednak liczyć z tym, że taki dochód osiągają tylko niektóre myjnie – te które mają odpowiednią lokalizację. Dodatkowo należy się liczyć z tym, że koszt budowy myjni dla samochodów jest dość wysoki. Średnio przyjmuje się że jest to około 40 tys. przy tym jest co cena budowy raczej małej myjni, takiej z dwoma stanowiskami, jeśli punkt miałby być większy i koszt budowy stanie się wyższy. Dodatkowo realny koszt budowy zależy także i od tego w jakiej lokalizacji będzie budowana myjnia. Im lepszy punkt tym wyższa cena zakupu działki czy też jej dzierżawy. Dodatkowo na koszt wpływa także i to w jakiego rodzaju urządzenia zostanie wyposażona myjnia. Niemniej choć to własnie przede wszystkimi od lokalizacji zależy to ile ostatecznie będzie kosztować budowa myjni samochodowej bezdotykowej to jednak jest to jeden z najistotniejszych czynników, który w bardzo dużym stopni zadecyduje o tym czy myjnia będzie przynosić zyski. Na co zatem przy wyborze lokalizacji należy zwrócić uwagę?

koszt budowy myjniPo pierwsze konkurencja, należy dokładnie sprawdzić czy tego typu punkty są w najbliższej okolicy, jeśli tak, to kolejna myjnia może mieć tu niezbyt dużą rację bytu. Ważne jest także to, gdzie dany teren się znajduje. Najlepsze są punku położone przy głównych drogach, czyli tam gdzie ruch samochodowy jest duży i tym samym liczba potencjalnych klientów jest także dużo. Dobrym miejscem będzie także najbliższa okolica centrum handlowego, jak i teren położony gdzieś na dużym osiedlu czy też w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Niemniej wybierając miejsce należy także wziąć pod uwagę to jak wygląda dojazd do danego terenu. Jeśli jest on dość długi, czy też prowadzi prze mało dostępne drogi to także będzie sprawiać, że wielu klientów nie będzie chciało korzystać z takiego rozwiązania. Decydując się na budowę należy także dokonać wyboru odpowiedniego producenta.

Obecnie na rynku działa całkiem sporo firm zajmujących się budową myjni bezdotykowych, niemniej jakość świadczonych przez nie usług bywa różna, a co za tym idzie wybór nieprofesjonalnej oferty może narazić inwestora na dodatkowe koszty, a także i wiele problemów eksploatacyjnych.