przyciemnianie szyb

Najważniejsze informacje o przyciemnianiu szyb

Auto z przyciemnianymi szybami dawniej było zarezerwowane dla polityków, czy gwiazd ekranów. Sportowe samochody, czy luksusowe limuzyny robiły wrażenie na każdym, kto je zobaczył. Zwykle chodziło o zachowanie prywatności – ważne osobistości nie chciały by ktoś zaglądał im do auta – ale także o aspekt wizualny – ciemne szyby prezentują się bardzo elegancko i dodają stylu pojazdowi.

Ciemne szyby w aucie

przyciemnianie szybTeraz jednak wiele się zmieniło. Są auta z przyciemnianymi szybami w standardzie, zawsze można usługę przyciemniania wybrać dodatkowo. Ciemne szyby może mieć nawet zwykły maluch, czy dostawczak. Jak wygląda fachowe przyciemnianie szyb w Bytomiu? Na co trzeba zwrócić uwagę? Czy to dobra inwestycja czy przeżytek? Koszt przyciemniania szyb to około kilkaset złotych. Cena jest zależna od wielkości samochodu, tego ile szyb chcemy okleić, jak również od wybranej folii (liczy się producent oraz stopień przepuszczalności światła folii). Nie mniej jednak nie jest to bardzo duży wydatek, szczególnie że jest jednorazowy – wiele firm daje dożywotnią gwarancję na montaż folii. Jedyna sytuacja w której trzeba byłoby zabieg powtórzyć to całkowite zniszczenie szyby i konieczność jej wymiany na nową. Przyciemnianie szyb nie trwa też długo. Zwykle wykonuje się ten zabieg teraz bez demontażu drzwi i szyb. Trzeba tylko przygotować okna samochodowe, nakleić folię, pozbyć się bąbelków powietrza pod nią i poczekać aż wszystko wyschnie.

przyciemnianie szybNie trzeba zatem oddawać auta do warsztatu na wiele dni – fachowcy powinni się z tym szybko wyrobić. Co daje przyciemnianie szyb? Na pewno zwiększa prywatność, bo z zewnątrz nikt nie zobaczy kto i co jest w aucie. Folia na szybach blokuje też dostęp światła słonecznego, co zwiększa komfort jazdy. Promienie nie rażą w oczy, często nie trzeba nawet zakładać okularów by móc prowadzić nawet w najsłoneczniejszy letni dzień. Folia chroni szybę przed uszkodzeniem, a w razie stłuczki przytrzyma drobinki szkła, tak jak folia bezpieczna, czy folia antywłamaniowa. Kierowców ucieszy też fakt, iż latem samochód nie będzie się tak nagrzewał. Nie trzeba wcześniej wychodzić do auta by pootwierać drzwi i przewietrzyć, by móc wsiąść do środka bez uczucia dyskomfortu.

Reasumując, przyciemnianie szyb nie jest drogie, ani nie trwa długo. Sprawia, że w aucie będzie nieco ciemniej, chłodniej, prywatność i bezpieczeństwo się zwiększą. Nie da się zatem ukryć, że przyciemnianie szyb to żadna fanaberia, a po prostu bardzo dobra inwestycja motoryzacyjna, którą każdy kierowca powinien rozważyć.