Zalety stosowania folii ochronnych

folie ochronne

Każda osoba, która kupiła nowych samochód chce, by jak najdłużej prezentował się on jak najlepiej. Są oczywiście bardziej trwałe i bardziej podatne na zniszczenia elementy auta. Na przykład silnik, podsufitka, czy kierownica to elementy wytrzymałe. Natomiast opony, dywaniki, czy klocki hamulcowe to rzeczy, które trzeba okresowo wymieniać. Niestety, również karoseria samochodowa jest bardzo podatna na zniszczenia.

Zabezpieczające folie na auto

folie ochronne Opady atmosferyczne, promienie UV, piasek, sól drogowa sprawiają, że lakier samochodowy staje się matowy, odbarwiony, od soli karoseria może nawet zacząć rdzewieć, co znacząco wpływa na jej trwałość. Drzwi, czy maskę łatwo też zarysować np. podczas parkowania, czy robienia zakupów – za blisko przystawi się koszyk i od razu widać kilka rysek. Czy można w jakiś sposób zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniem? Obecnie coraz częściej stosowane są samochodowe folie ochronne w Gdańsku. Bezbarwna folia nanoszona jest na auto, a następnie wygładzana, tak by pod spodem nie było bąbelków powietrza, a całość dokładnie przylegała do karoserii. Dzięki temu kolor auta się nie zmienia. Co daje taka folia? Na pewno dzięki niej lakier długo będzie wyglądał jak nowy, będzie miał intensywny kolor i blask. Dzięki folii karoseria będzie chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych. To jednak nie wszystko. Czasem na auto nakłada się specjalne ceramiczne powłoki, które utwardzają lakier i także chronią go przed zniszczeniem. Co jest zatem niezwykłego w folii poliuretanowej?

folie ochronne Jest to jej zdolność do samoregeneracji. Jeśli pojawiłyby się na niej jakieś drobne rysy to można je szybko zniwelować bez lakierowania i prac blacharskich. To pozwala uniknąć wydawania sporej ilości gotówki na naprawy. Warto także zaznaczyć, że folię ochronną można kłaść na wybranych elementach samochodu, jak również pokrywać całą karoserię. Na przykład można okleić folią zderzaki, lusterka, czy błotniki, bo one są najbardziej podatne na uszkodzenia. Wtedy koszt usługi nie będzie tak wysoki, a jednocześnie najbardziej newralgiczne miejsca zostaną zabezpieczone. Zwykle w salonach detailingowych pracownicy dają klientom do wyboru różne pakiety, więc zawsze można wybrać coś odpowiedniego.

Podsumowując, obłożenie karoserii samochodowej poliuretanowa folią ma wiele zalet. Chronią one lakier przed zmatowieniem, rdzą, czy zarysowaniami. Zdolność folii do samonaprawy sprawia, że drobne uszkodzenia zostaną samoistnie naprawione. Fakt, iż folią można pokrywać wybrane elementy, jak i całe auto sprawia, że nie trzeba wydawać fortuny na zabezpieczenie lakieru.

Zalety stosowania folii ochronnych
Przewiń do góry